rok założenia: 1992

Zespół Szkół Prywatnych im. gen. Władysława Andersa
w Rybniku

Krótka historia

Nasze Liceum rozpoczęło działalność 1 września 1993 roku w budynku przy ulicy Mikołowskiej 6.

Uroczystość otwarcia uświetnił swoją obecnością ks. Arcybiskup Damian Zimoń.

Uprawnienia szkoły publicznej, zostały nadane szkole w tym samym roku, po wizytacji przeprowadzonej przez wizytatorów Śląskiego Kuratorium Oświaty.

W roku 1994 siedziba szkoły została przeniesiona do budynku przy ulicy Bolesława Chrobrego 39, a we wrześniu 2014 roku do budynku Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia przy ul. Powstańców Śląskich 27. Z dniem 1 września 2020 roku szkoła została przeniesiona do budynku Młodzieżowego Domu Kultury w Rybniku, przy ul. Władysława Broniewskiego 23.

Jesienią 1994 roku gościem naszej szkoły była Pani Generałowa Irena Anders, która na zaproszenie Rady Rodziców, przybyła w celu nadania szkole imienia Generała Władysława Andersa. Była to pierwsza wizyta Pani Generałowej w naszym mieście.

 Od 1 września 2019 r działa czteroletnie liceum ogólnokształcące.

Efekty kształcenia

Kształcimy w naszym liceum już 18 rok. Mury szkoły opuściło do tej pory już 250 absolwentów.

Zdawalność egzaminu dojrzałości zawsze była bardzo wysoka i kształtowała się na poziomie 96%. Z kolei wyniki egzaminu maturalnego wynoszą już po raz kolejny 100%.

Nasi absolwenci w zdecydowanej większości ukończyli studia wyższe i obecnie część z nich pracuje lub prowadzi własne firmy na terenie Miasta Rybnika.

Z wieloma mamy osobisty, stały kontakt, który bardzo sobie cenimy.

Jesteśmy szkołą wyjątkową!

Jako jedyni, być może nawet w Polsce, indywidualizujemy poszerzenia.

Szanowny Uczniu, tylko u nas możesz po pierwszej klasie wybrać dodatkowe przedmioty realizowane w formie poszerzenia (oprócz tych ujętych w szkolnym programie nauczania).

Umożliwia to zdawanie na poziomie rozszerzonym wybranych przez Ciebie przedmiotów których program w poszerzeniu jest znacząco różny a nawet odmienny od podstawy programowej w zakresie podstawowym - np.: biologia, chemia.

Kadra

Kadra dydaktyczna to kolejny nasz atut - u nas już w momencie zapisu wiesz kto będzie Cię uczył określonych przedmiotów. Możemy poszczycić się stałą współpracą z wieloma wspaniałymi nauczycielami. Możecie ich bliżej poznać w zakładce Kadra.

Oprócz nauczania dużą uwagę przywiązujemy także wychowaniu. Jesteśmy wierni stałym, sprawdzonym, uniwersalnym wartościom. Między innymi szczycimy się tym, że nasi uczniowi nie palą !!!

U nas nie kupujesz „kota w worku”!

Jesteśmy do Twojcej dyspozyji.

Nie tylko możesz zadzwonić w celu uzyskania informacji ale także w sposób niezobowiązujący odwiedzić szkołę, poczuć jej klimat i atmosferę oraz osobiście zadać nurtujące Cię pytania.