rok założenia: 1992

Zespół Szkół Prywatnych im. gen. Władysława Andersa
w Rybniku

Krótka historia

Nasze Liceum rozpoczęło działalność 1 września 1993 roku w budynku przy ulicy Mikołowskiej 6.

Uroczystość otwarcia uświetnił swoją obecnością ks. Arcybiskup Damian Zimoń.

Uprawnienia szkoły publicznej, zostały nadane szkole w tym samym roku, po wizytacji przeprowadzonej przez wizytatorów Śląskiego Kuratorium Oświaty.

W roku 1994 siedziba szkoły została przeniesiona do budynku przy ulicy Bolesława Chrobrego 39, a we wrześniu 2014 roku do budynku Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia przy ul. Powstańców Śląskich 27, gdzie znajduje się obecnie.

Jesienią 1994 roku gościem naszej szkoły była Pani Generałowa Irena Anders, która na zaproszenie Rady Rodziców, przybyła w celu nadania szkole imienia Generała Władysława Andersa. Była to pierwsza wizyta Pani Generałowej w naszym mieście.

Efekty kształcenia

Kształcimy w naszym liceum już 18 rok. Mury szkoły opuściło do tej pory już 250 absolwentów.

Zdawalność egzaminu dojrzałości zawsze była bardzo wysoka i kształtowała się na poziomie 96%. Z kolei wyniki egzaminu maturalnego wynoszą już po raz kolejny 100%.

Nasi absolwenci w zdecydowanej większości ukończyli studia wyższe i obecnie część z nich pracuje lub prowadzi własne firmy na terenie Miasta Rybnika.

Z wieloma mamy osobisty, stały kontakt, który bardzo sobie cenimy.

Jesteśmy szkołą wyjątkową!

Jako jedyni, być może nawet w Polsce, indywidualizujemy poszerzenia, dodatkowo zmiana siedziby szkoły spowodowała, że dla uczniów Szkoły Muzycznej mamy bardzo atrakcyjną ofertę odnośnie kształcenia.

Szanowny Uczniu, tylko u nas możesz po pierwszym semestrze wybrać dodatkowe przedmioty realizowane w formie poszerzenia (oprócz tych ujętych w szkolnym programie nauczania).

Umożliwia to zdawanie na poziomie rozszerzonym wybranych przez Ciebie przedmiotów których program w poszerzeniu jest znacząco różny a nawet odmienny od podstawy programowej w zakresie podstawowym - np.: biologia, chemia.

Kadra

Kadra dydaktyczna to kolejny nasz atut - u nas już w momencie zapisu wiesz kto będzie Cię uczył określonych przedmiotów. Możemy poszczycić się stałą współpracą z wieloma wspaniałymi nauczycielami. Możecie ich bliżej poznać w zakładce Kadra.

Oprócz nauczania dużą uwagę przywiązujemy także wychowaniu. Jesteśmy wierni stałym, sprawdzonym, uniwersalnym wartościom. Między innymi szczycimy się tym, że nasi uczniowi nie palą !!!

Dysponujemy także bogatą możliwością organizacji różnorodnych zajęć dodatkowych. Wycieczek i obozów. Migawki z niektórych z nich do zobaczenia w zakładce Fotografie.

U nas nie kupujesz „kota w worku”!

Jesteśmy do Twojcej dyspozyji.

Nie tylko możesz zadzwonić w celu uzyskania informacji ale także w sposób niezobowiązujący odwiedzić szkołę, poczuć jej klimat i atmosferę oraz osobiście zadać nurtujące Cię pytania.

Nasze silne strony najpełniej przemówią do Ciebie, gdy zobaczysz je osobiście.